Malfy Con Arancia Blood Orange Gin

12500 

0,7l. pojemności

41% alkoholu

Kategoria: Product ID: 2299

Opis

Malfy to według oświadczenia producenta, ukłon w kierunku pionierów ginu, włoskich mnichów, którzy w monasterach leżących wzdłuż wybrzeża Amalfi podejmowali próby destylacji z wykorzystaniem jagód jałowca już w 1050 roku.

Malfy destylowany jest w Torino Distillati leżącej u podnóża najwyższego szczytu Piemontu Monte Viso. Destylarnia pracuje od 1906 roku i obecnie należy do rodziny Vergnano. Malfy Con Arancia debiutował w 2018)  roku wraz z wersją Gin Rosa. Głównym składnikiem jego formuły są sycylijskie krwawe pomarańcze, które ostatnio uzyskały chroniony status geograficzny. Wraz z jagodami jałowca są one poddane 36-godzinnej maceracji, po czym po dodaniu skórki cytrynowej i pomarańczowej, kolendry oraz korzeni arcydzięgla i irysa i przedestylowane wykorzystując technikę destylacji próżniowej.

Malfy Con Arancia wybucha w ustach ładunkiem cytrusów, gorzko-słodkie krwawe pomarańcze, grapefruity i klementynki, a w tle tradycyjne nuty jałowca oraz odrobina świeżych ziół. Polecamy serwować go z tonikiem Fever Tree Mediterranean lub Sycylijską Lemoniadą.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Malfy Con Arancia Blood Orange Gin”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *