O nas

O KaapVino

Finest Wines of South Africa

KaapVino – Finest Wines of South Africa jest afrykańsko-polską spółką joint venture, której misją jest wprowadzanie na polskie stoły najlepszych win z wyselekcjonowanych winnic Republiki Południowej Afryki. Nazwa naszej firmy wywodzi się od nazwy jednego z najpiękniejszych miast Afryki i wiata zwanego Mother City  – Kaapstad (Kapsztad, Cape Town).

Zespół KaapVino to ludzie, których łączy pasja do wina, troska o środowisko naturalne oraz miłość do kontynentu afrykańskiego, który dzięki niepowtarzalnej przyrodzie, różnorodności krajobrazu i lokalnych społeczności, oddziałuje wyjątkową aurą. Dzięki dużym bezpośrednim zakupom u wyselekcjonowanych producentów, możemy zaoferować naszym partnerom atrakcyjne warunki cenowe oraz promocje.

Firma mieści się w Trójmieście, ale dzięki magazynowi centralnemu posiadamy zasięg ogólnopolski. Specjalizujemy się w dostawach dla hoteli, restauracji oraz sklepów specjalistycznych. Organizujemy kursy, szkolenia, pokazy, degustacje oraz kolacje komentowane.

Firma mieści się w Trójmieście, ale dzięki magazynowi centralnemu posiadamy zasięg ogólnopolski. Specjalizujemy się w dostawach dla hoteli, restauracji oraz sklepów specjalistycznych. Organizujemy kursy, szkolenia, pokazy i degustacje.

Obsługujemy klientów biznesowych chcących dbac o relacje z swoimi kontrahentami, poprze wręczanie winnych upominków.

W roku 1652 pierwsze krzewy winorośli przywiózł do Afryki Południowej Jan van Riebeeck, pierwszy gubernator kolonii i założyciel Kapsztadu. Osadnicy europejscy przybyli tutaj tylko trzy lata wcześniej. Jan van Riebeeck postanowił rozpocząć produkcję wina, żeby móc w nie zaopatrywać statki Kompanii Wschodnioindyjskiej kursujące na trasie Indie – Jawa. Trunek ten nadawał się do spożycia dłużej niż woda, poza tym van Riebeeck był lekarzem i dobrze wiedział, że wino, szczególnie czerwone, chroni marynarzy przed szkorbutem. Dnia 2 lutego 1659 roku napisał on w swoim dzienniku: „Dzisiaj, dzięki Bogu, wino zostało zrobione po raz pierwszy z winogron rosnących na przylądku”.

Stellenbosch to stolica afrykańskiego winiarstwa – bez niej ciężko byłoby wyobrazić sobie winiarską mapę świata. Afryka jest magiczna, żaden inny ląd nie wywiera tak intensywnych, głębokich doznań – niepowtarzalna przyroda, różnorodność krajobrazu, szamani i lokalne społeczności – to wszystko składa się na nietypową aurę tego kontynentu, która oddziałuje z niesłychaną mocą.

I takie też wina, pełne niezwykłych doznań, prezentujemy Państwu z przyjemnością.

„We make wine with a thought of our customers, therefore the team …”

Douglas Adams

„Having never worked with a life coach before, I really did not know what to expect. Wow, was I surprised! I found out I could make it whatever I needed. Working with Philip has been great.”

Mark Jefferson

Nasze Winnice

Poznaj historię wyjątkowych południowoafrykańskich winnic, z których sprowadzamy wina

Nasz Sklep

Już dzisiaj zamów najlepsze wina z RPA, które dostarczymy do Ciebie w ciągu 2 dni

Nasz Blog

Zdobądź widzę na temat win, która pozwoli Ci jeszcze bardziej cieszyć się każdym łykiem