Nasze winnice

Kanonkop

Posiadłość Kanonkop usytuowana jest na niższych zboczach Góry Simonsberg, w najbardziej znanym winiarskim regionie Stellenbosch na zachodnim wybrzeżu.

Kanonkop jest znany przede wszystkim ze swoich wielokrotnie nagradzanych czerwonych win, głównie szczepu Pinotage, który stanowi 50% wszystkich nasadzeń. Winorośle te były jednymi z pierwszych handlowo uprawianych na przylądku, a większość z nich ma ponad 50 lat. Winogrona poddawane są dokładnej kontroli, tak, aby zbierane owoce były perfekcyjne oraz optymalnie dojrzałe.

W 2013 i 2015 roku winnica otrzymała tytuł „South African Producer of the Year” podczas Intenational Wine and Spirits Competiton w Londynie.

Alvi's Drift

Alvi’s Drift jest to rodzinna winnica zlokalizowana w Breede River Valley w RPA, należąca do rodziny Van Der Merwe.

Nazwa winnicy pochodzi od znajdującego się w pobliżu farmy mostu przecinającego rzekę Breede. Winnica zbudowana została w 1928 roku przez dziadka Alviego, który teraz kontynuuje tradycję rodzinną i wraz ze swoim bratem, prawnikiem Johnem stoją na czele biznesu rodzinnego.

Winnice Alvi’s Drift uprawiane są zgodnie z filozofią minimalnej interwencji oraz przy użyciu naturalnego kompostu. Najlepsze bloki każdej z odmian są ręcznie zbierane oraz skrupulatnie zarządzane w celu osiągnięcia optymalnej jakości.

Villiera Wines

Villiera Wines jest jedną z największych rodzinnych winnic w słynnym winiarskim regionie Stellenbosch, Western Cape `{`RPA`}`.

Od lat jest własnością rodziny Grier, a główny winiarz Jeff Grier jest absolwentem Wydziału Uprawy Winnej Latrośli i Enologii (Department of Viticulture and Oenology) na Uniwersytecie Stellenbosch. Villiera Wines jako pionierskie przedsiębiorstwo produkujące wina gatunkowe, nagrodzone członkostwem Biodiversity of Wine Initiative, czynnie bierze udział w ochronie środowiska. Wiele uwagi poświęca się inicjatywom dot. ochrony wód, recyklingu i ekologizacji. Filozofia ta doprowadziła do powstania żywego ekosystemu na farmie. W 2017 roku Villiera została uhonorowana tytułem Green Company of the Year podczas ceremonii The Drinks Business Awards. Dodatkowo, warto zaznaczyć, iż wina Villiera Wines są odpowiednie dla wegan i wegetarian.

Rainbow's End

Rainbow’s End to niewielka, butikowa winnica zlokalizowana w pobliżu Stellenbosch należąca do rodziny Malan.

Produkują ograniczone ilości wina, które zdecydowanie posiada potencjał do konkurowania z najlepszymi na świecie. Najważniejsze jest dążenie do dobrze zbilansowanych win posiadających własny styl oraz unikalny charakter, korzystających z wyjątkowych darów posiadłości Rainbow’s End. Każdego roku dostosowywane są techniki winiarstwa tak, aby zapewnić możliwie najlepszy rezultat niezależnie od konkretnego stylu. Unikalny produkt oraz styl wina tworzony jest co rok – zgodnie z tym, co najlepszego oferuje konkretny sezon.

Grande Provence

Grande Provence z dumą prezentuje swoją ponad 300-letnią historię.

Winnica znajduje się we wspaniałej dolinie Franschhoek na zachodnim przylądku Południowej Afryki, gdzie jej bujne winorośla rozpościerają się na powierzchni 47 akrów. Dla Grande Provence Heritage Wine Estate interesy społeczeństwa s niezwykle istotne, dlatego biorą odpowiedzialność za wpływ ich działań na klientów, dostawców, pracowników, społeczność, interesariuszy, jak i środowisko naturalne. Zobowiązanie to, wykracza poza ustawowy obowiązek – ponoszą oni odpowiedzialność za poprawę jakości życia wszystkich pracowników oraz ich rodzin, jak i lokalnej społeczności. Wina Grande Provence odzwierciedlają pasję oraz entuzjazm całego zespołu winiarskiego. Powstają przy użyciu najwyższej jakości klasycznych odmian.

Domaine Grier

Po latach współpracy z francuskimi winiarzami rodzina Grier z winnicy Villiera Wines, nabyła winnicę na południu Francji

Po latach współpracy z francuskimi winiarzami rodzina Grier z winnicy Villiera Wines  z RPA, nabyła w 2006 roku winnicę zlokalizowaną na południu Francji ( Lendgwedocji). W sercu Fenouilledes, w słynnej Dolinie Agly, na najlepszych glebach regionu Roussillon, produkowane są wina z winogron śródziemnomorskich, które wyrażają udane połączenie pomiędzy Starym, a Nowym światem. Winnica stała się naturalnym przedłużeniem winiarskiej działalności w Południowej Afryce, którą wspiera Raphael Graugnard – lokalny winiarz, podzielający pasję do tego wyjątkowego regionu.

Eikendal

Winnice Eikendal, położone w tzw. „Złotym Trójkącie”. w górskim i morskim mikroklimacie, idealnym do produkcji wina wysokiej jakości.

Od 1981 r. 76 hektarowa farma wina jest własnością rodziny Saager z Zurychu w Szwajcarii. Szwajcarscy właściciele dostrzegli i wielki potencjał tego obszaru i szybko zmodernizowali istniejąca winnice i winiarnie. Oddział Helderberg, na zboczach góry Helderberg, produkuje jedne z najlepszych win na Przylądku. Chłodzące działanie morskiej bryzy z pobliskiej False Bay w połączeniu z doskonałą strukturą gleby w winnicach Eikendal tworzą idealne warunki do uprawy szlachetnych, klasycznych odmian winogron. Efekt łagodzący Oceanu Atlantyckiego skutkuje chłodnymi popołudniami i wieczorami, które są idealne do produkcji wysokiej jakości winogron. Wina Eikendal są prawdziwym odzwierciedleniem naszego korzystnego Terroiru, intensywnie wyrażonego mocną strukturą, podobnie jak Helderberg Mountain, a jednocześnie hartowanego elegancją i finezją, jak tylko chłodzące bryzy oceaniczne mogą zapewnić.